Met de aanleg van een hemelwaterbassin werkt NTP aan een duurzame oplossing waarmee jaarlijks maximaal 95.000𝗺³ drinkwater kan worden bespaard.
Hemelwater als alternatief voor drinkwater
De verrijkingsinstallaties hebben koelwater nodig om veilig en betrouwbaar te kunnen draaien. Om het gebruik van drinkwater te verminderen, realiseert NTP een hemelwaterbassin waarin regenwater wordt opgevangen en gebufferd. Het opgevangen water wordt vervolgens via een aantal zuiveringsstappen geschikt gemaakt als koelwater.
Van ontwerp tot realisatie
NTP heeft een ontwerp gemaakt waarbij de beschikbare ruimte op het terrein optimaal kan worden benut. Binnen dit project komen onze expertises op het gebied van ontwerp, civiele techniek, infrastructuur en proceswaterbehandeling samen.
Een toekomstbestendige oplossing
Vanaf het voorjaar van 2027 wordt verwacht het regenwater op te vangen om in te zetten voor het koelproces. Hiermee vermindert het bedrijf niet alleen het drinkwatergebruik, maar ook de afhankelijkheid van de beschikbaarheid van drinkwater. Een belangrijke stap richting een duurzamer en toekomstbestendiger bedrijfsvoering.




